Przejdź do głównej zawartości

Malowane łabędzie obraz krok po kroku

Dziś pokażę wam pracę namalowaną farbami akrylowymi na normalnej kartce papieru. Tym razem jednak krok po kroku. Jest to ładna, lecz także łatwa praca do wykonania.😁 A zatem:

Krok 1. : Przygotowanie 

Wziąć kartkę papieru. Przygotować farbę pomarańczową, czerwoną/brązową, żółtą (w zależności od tego, jaki chcemy uzyskać efekt zachodu słońca) i farbę czarną. Pędzel mniejszy do farby czarej (malowania łabędzi), pędzel większy do farby czerwonej, pomarańczowej (ciemniejszy zachód słońca) i kolejny większy pędzel do farby żółtej (jaśniejszego zachodu słońca i słońca).

Krok 2. : Namalowanie zachodu i słońca + odbicie tego

W połowie kartki lekko narysować w miarę równą kreskę. Uwaga: teraz malujemy do połowy (na górze)! Najpierw, na samej górze kartki umieścić farbę czerwoną/brązową. Później, nieco niżej i bardziej na bokach (nadal do połowy) umieścić farbę pomarańczową. Na koniec, po środku namalować wielkie kółko kolorem żółtym. Będzie to słońce wraz z odbiciem. Pamiętaj: do odbicia możesz użyć trochę więcej wody. Możesz je również rozmazać itp. Później, tymi samymi kolorami, co malowaliśmy zachód wcześniej na górze, teraz malujemy to samo na dole. Dobra rada: możesz odwrócić kartkę i namalować to samo, co we wcześniejszych krokach, tylko by bardziej przypominało odbicie. 

Krok 3. : Szkicowanie łabędzi + ich odbicie

Teraz, na górnej stronie kartki, mniej więcej po środku (chociaż można przesunąć go bardziej do prawej strony, by małe łabądki za nim miały więcej miejsca) możemy sobie naszkicować dużego łabędzia. Od razu, za nim naszkicuj dwa małe. Później odwróć kartkę i naszkicuj ich odbicie. 

Krok 3. : Malowanie łabędzi + ich odbicie

Przyszła pora na przedostatni krok, a tak naprawdę, ostatni - pomalowanie łabędzi na czarno. Pomalujemy je na właśnie ten kolor, ponieważ gdy patrzymy pod światło, szczególnie te duże światło, to obiekty wydają nam się czarne, a przynajmniej ciemne. Właśnie tak jest w tym wypadku - malujemy łabędzie patrząc pod słońce. A więc: do dzieła! Nakładamy czarną farbę w miejsce łabędzi i malujemy do narysowanych konturów. Pamiętaj: łabędzie mają pióra i pierzasty grzbiet, a więc trzeba troszkę wyjść w niektórych miejscach poza kontur i namalować łabędzia, z wrażeniem, jakby miał on pióra. Kiedy skończymy malować dużego, zróbmy to samo z małymi i odbiciem, pamiętając, że w odbiciu ma być trochę niewyraźnie. 

Krok 4. : Podpis i GOTOWE!

Teraz wystarczy się podpisać, można również napisać datę i GOTOWE! Brawo, skończyliśmy!😊 
Gotowa praca powinna wyglądać mniej więcej tak:
Łabędź z młodymi w zachodzie słońca

Jeśli twoja praca jest inna niż moja, to nie przejmuj się, przecież każda praca jest wyjątkowa na swój własny sposób. Poza tym mogłeś zrozumieć mój opis inaczej😉

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Czym jest cieniowanie?

Co to cieniowanie? Czym ono jest? Podstawa rysunku. Bez cieniowania obrazy i obrazki nie byłyby realistyczne. Ba, bez nich byłyby naprawdę okropne. Spójrzcie zatem na ten prosty schemat: źródło: Blog Malarski. A zatem, jak widać, cieniowanie nie jest takie same na każdym obrazie, ponieważ zależy to np. od tego, skąd pada te światło. Lecz także od bliskości słońca (światła), czyli im mocniejsze światło, tym jaśniejszy obraz. Jak cieniować? Zerknijcie na mały schemacik: źródło: Pasja Tworzenia Na obrazku widać 3 kroki do uzyskania prawidłowego światłocienia: 1. Szkic (zarys, linie pomocnicze) 2. Cień z jednej strony, poprawienie konturów 3. Prawidłowy światłocień: Cień na obiekcie, pod nim/ obok niego i światło w odpowiednim miejscu (rozświetlenie) źródło: Rysowanie Jak wygląda obrazek z cieniowaniem i bez niego? Oto porównanie: źródło: Freepik Bez cieniowania źródło: Rysowanie Z cieniowaniem Widać różnicę, co? Ta bez cieniowania, szczególni...